Taiči

Hradec Králové

Kurzy tradičního

čínského cvičení

O Taiči

"Taiči přináší klid v duši, ulevuje od bolesti a napomáhá tak ke zlepšování celkového zdraví."

-- Zdenka Krahulcová

VÍKEND PLNÝ JÓGY, TAIČI, MASÁŽÍ A MEDITACÍ

POPIS AKCE

Víkend, kdy uděláme něco pro své tělo, zdraví a zlepšení kvality života. 16.-18.8.2019 U Javůrkovy Louky , Jičín

Na programu jsou:

- 4 lekce jógy

- 2 lekce taiči

- 2 meditace

- volný vstup do bazénu a vířivky a možnost masáží

- hodně zábavy a dobrodružství

Lekce budou probíhat venku na umělé trávě, písku a v případě špatného počasí v tělocvičně.

PÁTEK

Na uvítanou od nás dostanete zdravý welcome drink a první lekci jógy, která bude zaměřena na protahovací jógu a techniky vycházející z jógy, fyzioterapie a technika Primal Move nám umožní lépe vnímat své tělo. Počáteční diagnostikou odhalíme hybnost svých kloubů a páteře a na jejím základě zvolíme nejvhodnější techniky protažení a uvolnění. Mobilizace kloubů uvolní tenzi v oblasti stabilizátorů velkých kloubů a připraví nás na statické protažení, uvolnění páteře a celého těla.

Dále se můžete těšit na večerní program, a to aktivní meditaci, Prana Sanchalan Kriyas a sekvenční dech. Aktivní meditací se více naladíme sami na sebe, uvolníme fasciální tkáň i svou mysl a připravíme se na uvolnění kloubů celého těla. Techniky Prana Sanchalan Kriyas vycházející z učení himalájských mistrů pomáhají uvolnit okolí kloubů celého těla, napomáhají jejich výživě a pomáhají při degenerativních onemocněních kloubů a revmatu. Příjemně protažení, uvolnění přecházíme k poslední fázi – sekvenčnímu dechu. Tato meditační technika pracuje s naším nervovým systémem, kdy se prodloužením délky nádechu nebo výdechu zklidňujeme, či naopak nabudíme. Techniku využijeme pro trénink naší pozornosti a zklidnění mysli, stejně jako pro větší pochopení našeho dechu a možností, které nám nabízí.

SOBOTA

V sobotu po snídani se můžete těšit na Hatha vinyasa jógu. Silná a dynamická lekce jógy začíná rozehřátím celého těla. Přes letní pozdrav slunci projdeme ke stojným a balančním pozicím, které otestují naši koncentraci a sebedůvěru. Protažení nás připraví na relaxaci, dechové techniky a krátkou meditaci, kterou lekci zakončíme a nastartujeme se tak na celý den, celý víkend.

Dále se v dopoledních hodinách můžete těšit na lekci taiči. Taiči přináší klid v duši, ulevuje od bolesti a napomáhá tak ke zlepšování celkového zdraví. Pomalé pohyby, které se v taiči provádějí, vedou k uvolnění svalstva i psychického napětí. Po obědě a relaxačním režimu (možnost masáží, vstupů do bazénu, vířivky, prohlídky města) je přichystaná vitální jóga. Lekce jógy ve stylu vinyasa, kdy se pomocí ásan a dechu ovlivňují hormonální procesy v těle, podporuje činnost žláz s vnitřní sekrecí, metabolismus, látková výměna, proudění lymfy a energie v těle. V podvečer bude na řadě další lekce taiči.

Večerní program bude zaměřen na hlubokou relaxaci a jógu nidra – jógový spánek. Hluboce uvolňující praxe jógových relaxačních pozic. Během jógy nidra budeme provádět různými stupni vědomé pozornosti od těla směrem k mysli a emocím.

NEDĚLE

Pokud nám počasí dopřeje, tak po snídani v trávě bude na programu poslední lekce jógy, a to ranní jóga - v pozdravech Slunci. Ta rozproudí energii v těle a připraví ho na správné fungování po celý den. Po celé dopoledne pak bude možnost masáží, bazénu. Krásný víkend pak zakončíme společným obědem.

ZKRÁCENÝ PROGRAM

V ceně jsou zahrnuté všechny lekce a jídlo. Ubytování není v ceně. Možnost stanového městečka zdarma. Možnost masáží – rezervace masáží bude možná 1. 7. 2019 a budete o tom informováni v emailech. Pokud máte další otázky zodpovíme Vám je na info@matejakjicin.cz nebo na 725 822 778 Vhodné pro všechny nadšence zdravého životního stylu.

S sebou podložku, sportovní oblečení a dobrou náladu 😊

Pozvánka na seminář "Dokonalá Harmonie"

Sestava Dokonalé harmonie vznikla v polovině 17. století a je spojena se svatyní stejného jména, která leží těsně pod Zlatým vrškem ve Wudangských horách. Má mýtický charakter a přes zdánlivou jednoduchost a snadnost zvládnutí vykazuje silné energetické účinky. S lektorem Ing. Janem Turneberem zakladatelem Českého centra tradičních čínských cvičení

Termín konání: 8. 4. 2017 od 9,30 – 16,30 hod.

Program: prezentace od 9,15 hod.; cca 13,00 hod. přestávka na oběd)

Místo konání: Tělocvična – Speciální základní škola, Hradecká 1231, Hradec Králové. Vchod do tělocvičny je z boku školy (tzn., když stojíte čelem ke škole, dáte se vpravo)

Cena: 600 Kč

Přihlášky: e-mail – Zdenka.Krahulcova@seznam.cz; mobil – 739 23 54 31 Zúčastnit se mohou i zájemci, kteří nemají žádnou zkušenost s taiči.

Týden Taiči se Zdeňkou - Itálie Kalábrie 2017

dum_v_italii

Itálie Kalábrie 27.6. - 4.7.2017

Rezidence Esmeraldo je situována u zátoky Grotticelle v Capě Vaticano a nabízí dobře vybavené apartmány obklopené zelení. Disponuje bazénem, ​​tenisovým kurtem a vlastní pláží.

Ubytování: Všechny apartmány jsou zařízené v tradičním kalábrijském stylu, mají dlážděné podlahy a ke každému patří balkon. Budete mít k dispozici pohodlný jídelní kout a kuchyňku s mikrovlnnou troubou a lednicí. Stolovat můžete také ve vedlejší hotelové restauraci – Grotticelle.

Strava: Polopenze ve vedlejším hotelu Grotticelle. Pláž: Pláž z bílého písku uzavřená mezi skalnatými výběžky je právem považována za jednu z nejkrásnějších v této oblasti.

Cena: cca 15.tis. Kč (dle počtu zájemců) + cvičení

Kde cvičíme

Hradec Králové - Čelakovského ul. 487 (pěší zóna)

Hořice - Střední průmyslová škola kamenická, Husova 675

Jičín Smiřických 2, 1.patro, Jičín.